Piątek, 11 grudnia 2015
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru415
Raz na kilka lat przez polski rynek książki niczym huragan przetacza się zawierucha, która na jego nudnej, monotonnej powłoce rzeźbi istny Rów Mariański. Jako że powodów do wielkich ekscytacji, uniesień i westchnień na co dzień mamy jak na lekarstwo, zdarzenia takie w annałach przemysłu wydawniczego zapisują się trwale i obrastają wieloma legendami. A to bestsellerowa saga o średnio interesującym nieletnim czarodzieju, a to byle jakie romansidło z ekscesami seksualnymi równie podniecającymi co sztuczna inseminacja wiekowej już klaczy czy książka, której największa wartość polega na tym, że w ręce dzieciaka trafia kilkaset czystych kartek z poleceniem zapełnienia ich lub zdewastowania w dowolny sposób. Wybitnie nieciekawe pierwsze półrocze z nadwyżką "poprawione" zostało z końcem wakacji, kiedy to nagle (chociaż trudno powiedzieć, że ni stąd, ni zowąd) pojawiła się? ona. Mowa o czwartej części bestsellerowego cyklu "Millennium" Stiega Larssona, zatytułowanej "Co nas nie zabije" (Czarna Owca). Recepta na murowany bestseller wydaje się nie nowa. Ba! Stara jak świat! Powiem jeszcze więcej - oczywista. Po pierwsze - kontynuacja czegoś, co nie tylko odniosło komercyjny sukces, ale stało się wydarzeniem absolutnie kultowym. Powtórzenie sukcesu wcześniejszych tomów wydaje się zatem formalnością. I na pewno będzie (o ile nie jest, sądząc do zamówieniach, a zwłaszcza domówieniach dystrybutorów). Po drugie - skandal (a przynajmniej atmosfera kontrowersji). …
Wyświetlono 25% materiału - 208 słów. Całość materiału zawiera 835 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się