Poniedziałek, 10 stycznia 2011
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru291
 W Bibliotece Narodowej ostatnim wydarzeniem medialnym ubiegłego roku był obchodzony 30 grudnia Dzień Domeny Publicznej 2010. Zorganizowana przez Koalicję Otwartej Edukacji konferencja zgromadziła grono specjalistów i praktyków działających w sferze domeny publicznej, którzy przedstawili swoją działalność. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania była digitalizacja dóbr kultury. Organizatorzy spotkania poinformowali o przejściu do domeny publicznej dzieł kolejnych twórców, dzięki upływie ustawowego terminu 70 lat od śmierci autora. Od 1 stycznia 2011 roku można korzystać z dzieł takich artystów jak Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Olga Boznańska, Józef Pankiewicz, Izaak Babel, Michaił Bułhakow, Francis Scott Fitzgerald, Selma Lagerlof, Lew Trocki – i wielu innych. – Nie do końca jestem przekonany, że słuszny jest przepis o 70 latach …
Wyświetlono 25% materiału - 110 słów. Całość materiału zawiera 440 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się