Poniedziałek, 30 maja 2016
Walne Zgromadzenie PIK
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru435
Walne Zgromadzenie Polskiej Izby Książki odbyło się 18 maja w siedzibie Agory w Warszawie. Uczestniczyło w nim 45 członków PIK, osobiście lub przez pełnomocników, spośród 136 członków, których zrzesza obecnie Izba. Posumowano kończącą się kadencję władz Izby (2012- 2016) oraz wybrano władze na kolejną kadencję. Prezesem PIK został ponownie wybrany Włodzimierz Albin, prezes wydawnictwa Wolters Kluwer, który był jedynym kandydatem na to stanowisko. Otrzymał 95 proc. głosów poparcia oraz szczere podziękowania za dotychczasowe działania. źW sprawozdaniu Rady PIK, jakie przedstawił Włodzimierz Albin, najważniejszymi tematami, jakimi zajmowała się Izba, były: zmiany w obszarze prawa autorskiego, przeciwdziałanie piractwu, skuteczne likwidacja tzw. funduszu martwej ręki, kolejne próby zmniejszenie liczby egzemplarzy obowiązkowych, co spowodowało jednak konflikt ze środowiskiem bibliotecznym, ustawa o jednolitej cenie książki, której nie udało się uchwalić w poprzedniej kadencji Sejmu, lecz obecnie są szanse na jej przyjęcie przez Sejm, obniżenie podatku VAT na e-booki (również bez sukcesu, ale być może problem zostanie w tym roku rozwiązany na poziomie Unii Europejskiej), bezpłatny podręcznik szkolny (obecna administracja zapowiada wycofanie się przyjętych poprzednio rozwiązań), udostępnianie treści osobom niedowidzącym, Public Lending Right, współpraca z księgarniami, program szkoleń dla księgarzy, współpraca z zagranicą, udział w Stowarzyszeniu Kreatywna Polska, nagroda PIK-owego Lauru, aktywność na targach, a także projekt Ocal Książki. Poza tym PIK dwa razy zlecił badania czytelnictwa dzięki środkom finansowym uzyskanym z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a w trakcie zakończonej kadencji zorganizowano zostały przez Izbę 34 konferencje tematyczne. Jak skutecznie przeprowadzone projekty oceniono Polską Akademię Księgarstwa, pierwsze podyplomowe studia księgarskie w Polsce, prowadzone na zlecenie Instytutu Książki we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim, …
Wyświetlono 25% materiału - 257 słów. Całość materiału zawiera 1031 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się