środa, 21 czerwca 2023
WSPÓŁPOMYSŁODAWCA PROJEKTU PROCZYTELNICZEGO #TATATEŻCZYTA
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 596 (12/2023)
Wydawnictwo Tatarak działa od 2007 roku. Powstało z pasji i potrzeby. Po zebraniu sporej kolekcji książek, po wypróbowaniu ich na własnych i zaprzyjaźnionych dzieciakach zapadła decyzja: właśnie takie pozycje chcemy wydawać. Czyli piękne, ponadczasowe, mądre. Wówczas polski rynek książki dziecięcej był w stanie fermentu – jak na drożdżach wyrastały nowe wydawnictwa. Ambitne, z pomysłem, bezkompromisowe. – Nasze dzieci były małe, nadzieje wielkie, a budżet skromny. Ot, zwykły początek wielu biznesów. Ten nasz powstawał gdzieś między kuchnią a placem zabaw. W rytmie wyznaczanym przez odprowadzanie dzieci do przedszkola, wspólne wyjazdy na kajaki i pod namiot. Przeszłyśmy wiele chrztów bojowych i dokonałyśmy wielu znaczących odkryć. Choćby takich, że trzy tysiące książek dowiezionych z drukarni trzeba wnieść na drugie piętro (tak, nie pomyślałyśmy o tym, że dwie palety z naszym pierwszym wyczekanym nakładem „Wilczka” będą takie… ciężkie!). Potem przeniosłyśmy jeszcze setki kartonów, rozłożyłyśmy i spakowałyśmy wiele stoisk targowych. Ratowałyśmy książki przed deszczem i burzą podczas pikników – ostatnio całkiem niedawno, w 2020 roku w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie. Zdarzyło nam się w noc przed wernisażem… prasować wystawę, ponieważ wydruki prac dotarły pogniecione (wprawdzie udało się wszystko wyprasować, niestety wydruki zmieniły kolor i trzeba było wyprodukować nowe). Bilans tej przygody? Spędziłyśmy niezapomnianą noc w muzeum oraz poznałyśmy wybitnego drukarza – wspomina Monika Wróbel-Lutz, założycielka oficyny. – Przede wszystkim jednak spotkałyśmy i spotykamy wspaniałych: autorki i autorów, ilustratorki i ilustratorów, księgarki i księgarzy, wydawców i wydawczynie i, oczywiście, czytelników i czytelniczki. Ludzi książki, z którymi się zaprzyjaźniliśmy. Jesteśmy wdzięczne za te spotkania – dodaje. Tatarak publikuje polską literaturę dziecięcą i młodzieżową, ale też książki z całego świata. W ofercie są dzieła międzynarodowe, w …
Wyświetlono 25% materiału - 268 słów. Całość materiału zawiera 1075 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się