Poniedziałek, 5 października 2009
Felieton
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru257
Rozpoczął się jesienny sezon kongresów. Mamy już za sobą następujące imprezy: Ósmy Kongres Kultury Polskiej, Tajny Kongres Prawa i Sprawiedliwości oraz Kongres Kobiet Lewicy. Najważniejszy z nich – jak dotychczas – to oczywiście kongres PiS, o którym było w mediach najgłośniej i który budził najwięcej emocji; ale to zrozumiałe, wszystko co tajne budzi szczególne emocje… Kongres Kobiet Lewicy też spotkał się ze sporym zainteresowaniem, zwłaszcza z uwagi na nieobecność na nim mężczyzn, z jednym wszakże wyjątkiem: posłem Iwińskim, który był największą atrakcją telewizyjnych newsów. Widać, że czuł się w towarzystwie lwic lewicy dobrze i godnie mimo wyleniałej grzywy. Co jest przedmiotem kongresowych obrad – mniej więcej wiadomo. Na kongresach się debatuje nad kondycją i strategią na przyszłość. Na kongresach też podsumowuje się i stawia zasadnicze postulaty. Następnie delegaci się rozjeżdżają w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku i z wiarą w lepsze jutro. Ogólnie rzecz ujmując, wszelkie kongresy spełniają pozytywną rolę terapeutyczną; przynajmniej przez pewien czas… Z tajnego kongresu PiS prezes wyszedł wzmocniony. Na Kongresie Kobiet Lewicy delegatki odmłodniały… A co z Kongresem Kultury Polskiej? No, to już problem bardziej skomplikowany i nie jest łatwo uogólnić go powyższymi konstatacjami. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że kolejne kongresy kultury obarczone są bagażem tradycji. Przypomnę, że pierwsza edycja …
Wyświetlono 25% materiału - 203 słów. Całość materiału zawiera 815 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się