Poniedziałek, 2 listopada 2009
Kongres IFRRO w Oslo
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru259
Znaczenie kongresów IFRRO (International Federation of Reproduction Rights Organisations) rośnie z roku na rok. IFRRO skupia obecnie 117 organizacji zbiorowego zarządzania (OZZ) działających w sferze słowa drukowanego, w tym stowarzyszeń twórców i wydawców, z 56 krajów świata. Co ważne, IFRRO jest dzisiaj najważniejszym partnerem w stanowieniu przyszłych rozwiązań prawnych dla Komisji Unii Europejskiej w sferze reprografii. Nasz kraj reprezentują dwie organizacje: Kopipol i Polska Książka; obie uczestniczyły w dorocznym walnym zjeździe, który od 20 do 22 października odbywał się w Oslo. Nie przypadkiem zjazd, który był zarazem podsumowaniem 25-letniej działalności IFRRO, miał miejsce w stolicy Norwegii: to właśnie Norwegowie i ich organizacja Kopinor stoją u początków tej wielkiej międzynarodowej wspólnoty. Kopinor uważany jest dzisiaj za założyciela IFRRO, a jednocześnie cieszy się bodaj największym autorytetem w międzynarodowej rodzinie OZZ. Jak każde poprzednie tego rodzaju spotkanie, tak i to poświęcone było kwestii nadążania prawa za postępem technologicznym i wiążącym się z tym globalnym problemom w dziedzinie reprografii. Najważniejsze zagadnienia tegorocznego zjazdu to:– prezentacja i komentarz do Komunikatu Komisji Europejskiej (COM 2009/ 532) w sprawie „Praw autorskich w gospodarce opartej na wiedzy”. Uznano, że zajęcie stanowiska zarówno przez IFRRO, jak i narodowe …
Wyświetlono 25% materiału - 189 słów. Całość materiału zawiera 756 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się