Wtorek, 28 marca 2017
  24 marca w warszawskiej księgarni MiTo odbyło się spotkanie wydawców poświęcone projektowi "Wydawcy niewidomym. Biblioteka cyfrowa IBUK Libra Light". W spotkaniu wzięły udział następujące wydawnictwa: Czarna Owca, Nasza Księgarnia, Prószyński Media, Rebis, Wydawnictwo Literackie, Zysk i S-ka, Wolters Kluwer, Agora, Sonia Draga, LSP, WN PWN. W spotkaniu uczestniczyły również Monika Cieniewska - Dyrektor Działu Zbiorów dla Niewidomych Głównej Biblioteki Pracy i Zabezpieczenia Społecznego, Natalia Michałek - kierownik ds.Projektów Internetowych i Baz Danych PWN, Anna Chojnacka - kierownik ds. Handlu Publikacji Elektronicznych OSDW Azymut oraz mecenas Agata Paszek. Biblioteka cyfrowa IBUK Libra Light powstała z inicjatywy MKiDN i PIK. To realizacja postanowień Traktatu z Marrakeszu z 2013 roku o ułatwieniu dostępu do opublikowanych utworów osobom niewidomym, słabowidzącym i osobom z niepełnosprawnościami uniemożliwiającymi zapoznanie się z drukiem, który Polska podpisała wraz z 129 innymi krajami. Spotkanie otworzył Prezes Polskiej Izby Książki, Włodzimierz Albin, reprezentujący organizatora spotkania, który powitał zebranych i przedstawił cel spotkania oraz przypomniał, że biblioteka cyfrowa IBUK Libra Light powstała z inicjatywy MKiDN i PIK, a jest - w zakresie platformy cyfrowej - realizowana na mocy umowy Instytutu Książki z PWN. Jako pierwsza prelegentka głos zabrała Monika Cieniewska - dyrektor Działu Zbioru dla Niewidomych Głównej Biblioteki Pracy i Zabezpieczenia Społecznego, która opowiedziała o pracy biblioteki i czytaniu przez osoby niewidome podkreślając, że są to osoby, które korzystają w dużej mierze z zasobów bibliotek, a nie mają własnych książek …
Wyświetlono 25% materiału - 229 słów. Całość materiału zawiera 919 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki