Czwartek, 13 października 2016
Mili ludzie w Katowicach
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru445
Druga edycja Śląskich Targów Książki w Katowicach, jaka odbyła się w weekend od 30 września do 2 października w nowoczesnych wnętrzach Międzynarodowego Centrum Kongresowego, potwierdziła potrzebę organizacji takich spotkań w śląskiej stolicy. - Katowice są bardzo gościnnym miastem, mili są ludzie, którzy przychodzą na Targi, na spotkania autorskie i inne imprezy. Podczas kilkunastu wydarzeń, jakie obserwowałem na Głównej Scenie, gromadziło się po 300 i 400 słuchaczy. Był to wspaniały widok! - powiedział Bibliotece Analiz Jacek Oryl, prezes spółki Murator Expo, organizatora wykonawczego Targów.Wstęp był wolny, ale organizatorzy oszacowali, że pierwszego dnia Targi odwiedziło ponad 7 tys. osób, drugiego 11 tys., a łączna trzydniowa frekwencja wyniosła 25 tys. osób. - Jest to nieco mniej niż w poprzednim roku, ale miały na to wpływ wydarzenia sportowe w sobotę i w niedzielę, o których nas wcześniej nie poinformowano, a które bardzo skomplikowały dojście i dojazd na Targi - tłumaczył Jacek Oryl.Wzrosła liczba wystawców, których było 150, gdy rok wcześniej uczestniczyło 130 firm. Odbyły się spotkania ze 107 autorami polskimi i zagranicznymi w trakcie ponad 200 spotkań literackich, warsztatów i dyskusji. Niezwykłym wydarzeniem był wspaniały koncert jazzowyw sąsiadującej z Międzynarodowym Centrum Kultury siedzibie Narodowej Orkiestry Polskiego Radia zatytułowany "Illinois Jacquet in Memoriam" ze wspólnym udziałem dziewięciu najlepszych polskich saksofonistów. Ich nazwiska trzeba koniecznie odnotować: Maciej Sikała, Wojtek Staroniewicz, Darek Herbasz, Irek Wojtczak, Tomasz Grzegorski, Michał Ciesielski, Piotr Chęcki i Przemek Dyakowski oraz zadziwiający werwą Jan Ptaszyn-Wróblewski. Towarzyszyli im: Wojciech Karolak (organy Hammonda), …
Wyświetlono 25% materiału - 238 słów. Całość materiału zawiera 953 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się