Poniedziałek, 1 czerwca 2009
Instytut Książki doniósł na Empik
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru248
Podczas MTK redakcja „Wiadomości Księgarskich” zorganizowała debatę „Naprawić rynek”. Jej kluczowym punktem stała się sprawa relacji Empiku z dostawcami, w których znamion „nadużywania pozycji dominującej” oraz „naruszania zakazu porozumień ograniczających konkurencję” dopatrzył się Instytut Książki, składając 11 lutego stosowne zawiadomienie na ręce prezes Urzędu Konkurencji i Konsumentów (IK reprezentuje w tej sprawie kancelaria Markiewicz i Sroczyński, specjalizująca się m.in. w sferze prawa antymonopolowego i ochrony konsumentów oraz prawa własności intelektualnej). Zdaniem mec. Jarosława Sroczyńskiego, nadużywanie przez Empik pozycji dominującej na polskim rynku sieciowej sprzedaży detalicznej książek następować ma poprzez „narzucanie uciążliwych warunków umów, …
Wyświetlono 25% materiału - 93 słów. Całość materiału zawiera 375 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się