Poniedziałek, 15 października 2012
Mo Yan i… liczne kontrowersje
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru338
Tegorocznym laureatem Literackiej Nagrody Nobla został chiński pisarz Mo Yan. I znowu mamy problem. Bynajmniej nie dlatego, że wybór Komitetu Noblowskiego padł na twórcę niszowego, natychmiast rozpoznawalnego przede wszystkim przez wytrawnych znawców światowej literatury. Do tego chyba wszyscy obserwujący i wyczekujący co roku na sztokholmski werdykt zdążyli się już przyzwyczaić. Ciekawie wyglądało kilka pierwszych minut po ogłoszeniu decyzji komitetu, w których wszystkie media gorączkowo próbowały znaleźć i zaprezentować podstawowe informacje o laureacie. Nawet pobieżna analiza tych kilku zdań, które niezależnie od tego, czy padały z ust dziennikarzy telewizyjnych serwisów informacyjnych, w radiowym …
Wyświetlono 25% materiału - 92 słów. Całość materiału zawiera 371 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się