Czwartek, 19 grudnia 2019
Na początku przyszłego roku wejdzie wiele nowych regulacji prawnych, które będą miały wpływ na funkcjonowanie polskich przedsiębiorstw. Firmy muszą przygotować się zarówno na pewne ułatwienia (np. jeden numer konta do rozliczeń z fiskusem, likwidacja deklaracji VAT w zamian za plik JPK_VAT, ulga na złe długi w PIT i CIT), jak i na dalsze obciążenia, które mogą się odbić m.in. na cenach książek. Będzie to okres obarczony sporą dawką ryzyka. Nie wiadomo, jakie jeszcze pomysły na „ulepszenie” gospodarki będą mieli rządzący. Wzrost cen i 3 proc. inflacja Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w listopadzie 2019 roku wzrosły o 2,6 proc. w porównaniu z listopadem 2018, a w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosły o 0,1 proc. – podał Główny Urząd Statystyczny. O 2,2 proc. w skali miesiąca wzrosły ceny książek. A to jedynie przygrywka do wzrostu inflacji w styczniu – twierdzą ekonomiści. Drożyzna szybko nie odpuści. „Przyspieszenie zobaczymy w grudniu i będzie to preludium do kolejnych wzrostów inflacji, które skumulują się w pierwszym kwartale (akcyza na alkohol i papierosy, energia elektryczna, odkładane obniżki cen gazu, podwyżki cen kontrolowanych). Na tym etapie nikt nie będzie zdziwiony, gdy inflacja na początku roku uplasuje się w przedziale 3,0-3,5 proc. Można założyć, że szokiem dla analityków i rynku byłby …
Wyświetlono 25% materiału - 177 słów. Całość materiału zawiera 709 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się