Czwartek, 28 lutego 2008
Zarząd WSiP chce rozmawiać ze związkami
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru215
Jak poinformowała gazeta giełdy „Parkiet”, już w przyszłym tygodniu ma dojść do rozmów zarządu Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych z działającymi w nich związkami zawodowymi, które domagają się zwiększenia uposażeń. Według dziennika, swoje stanowisko władze spółki miały wypracować 20 lutego. „Będziemy starali się pokazać działającym w naszej firmie związkom zawodowym, że ich roszczenia są wygórowane. Zarobki w spółce są wyższe niż w innych firmach z branży wydawniczej w Warszawie i województwie mazowieckim. W ostatnich czterech latach nastąpił ponadto ich znaczny wzrost” – przekonywał Stanisław Wedler, prezes WSiP. Spór zbiorowy w oficynie trwa od 13 lutego. Wszczęły go Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” i Zarząd NSZZ Pracowników WSiP, które domagają się zmian w zasadach indeksacji wynagrodzeń w najbliższych latach oraz podniesienia o 50 proc. premii za 2007 rok. „Zarząd oświadcza, że dołoży wszelkich starań w celu rozwiązania sporu w sposób gwarantujący dalszy rozwój spółki”, poinformowały z kolei władze WSiP w komunikacie z 13 lutego. 22 lutego do redakcji Biblioteki Analiz nadesłane zostało sprostowanie działających we WSiP związków zawodowych odnoszące się do informacji zamieszczonych w prasie na temat sporu. Publikujemy je w całości. Tytuł pochodzi od redakcji. REDAKCJA Sprostowanie informacji prasowych (z 20 i 21 lutego 2008 roku) W związku z licznymi publikacjami prasowymi dotyczącymi wejścia przez organizacje związkowe działające we WSiP w spór zbiorowy z władzami spółki oraz występującymi w tych publikacjach nieścisłościami i przeinaczeniami, zmuszeni zostaliśmy do zabrania głosu w tej sprawie. Przypominamy przede wszystkim, że przedmiotem sporu zbiorowego są żądania: 1. podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych pracowników spółki w 2008 roku z dniem 1 marca o wskaźnik przewyższający o 1 proc. wskaźnik inflacji w 2007 roku (grudzień 2008 roku względem grudnia 2007 roku), 2. podwyższenia kwoty przeznaczonej na premię roczną za wyniki 2007 roku o 50 proc. względem minimalnej wielkości wynikającej z zapisu w zakładowym układzie zbiorowym (1/12 średniego wynagrodzenia w firmie), 3. wprowadzenia do negocjowanego układu zbiorowego mechanizmu waloryzacji wynagrodzeń zasadniczych pracowników spółki z dniem 1 marca każdego roku kalendarzowego o wskaźnik co najmniej równy wskaźnikowi inflacji w roku poprzedzającym. Podjęcie tej decyzji naprawdę nie było łatwe. Łudziliśmy się, że będziemy traktowani przez zarząd jak partnerzy, że jeśli przychodzimy na rozmowy z pracodawcą, to będą one prowadzone przez obie strony w dobrej wierze i z poszanowaniem zasad negocjacji. …
Wyświetlono 25% materiału - 366 słów. Całość materiału zawiera 1465 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się