Poniedziałek, 18 kwietnia 2011
40. Targi Książki w Londynie
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru298
Londyn to prawdziwa mekka dla wydawców. To jedno z tych miast na świecie, w których można poczuć powiew rodzących się trendów. To tutaj podpisuje się intratne kontrakty, zachwala się autorów oraz tytuły, które mogą zyskać status światowych bestsellerów. W dniach 11-13 kwietnia, już po raz 40, odbyły się tu także targi książki. Jubileuszowa edycja była największą z dotychczasowych w historii, a podczas jej trwania zaprezentowało się ponad 1600 wystawców z 58 krajów, w tym 29 z Polski. Londyńskie targi książki to, oprócz rozmów handlowych, również szereg imprez towarzyszących. Podczas tegorocznej edycji odbyło się ich tutaj ponad 300. Dominowały dwa tematy: współczesna literatura rosyjska i nowoczesne technologie. Druk ma się świetnie Londyńskie targi pokazały, że książka papierowa ma się całkiem dobrze. Dowodziła tego rekordowa liczba wystawców i wszechobecne półki pełne pięknie wydanych tomów i dumnych wydawców. Kolejnym dobrym przykładem na poparcie tej tezy była prezentacja współczesnej literatury rosyjskiej pod hasłem „Russia: A New Chapter“ – impreza, która zgromadziła ponad 70 wydawców i 50 autorów promujących specjalnie na tę okazję przygotowane najnowsze publikacje. Poza pawilonem rosyjskim jedną z największych stref tematycznych była „Children Zone”, gdzie prezentowało się 600 wystawców mających w swojej ofercie książki dla najmłodszych. Widoczne były nowe trendy w czytelnictwie dzieci – np. rosnąca popularność powieści graficznych (komiksów), a szczególnie próby pozyskania najmłodszych czytelników poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii. Książki w formie interaktywnych gier, teatrzyków wyobraźni, audiobooków czy przepięknie opracowanych i wzbogaconych o multimedia książek elektronicznych. Smakowitym akcentem była też strefa książki kucharskiej, w której potrawy przyrządzał jeden z najlepszych kucharzy świata Chef Wan z Malezji. A na amatorów autografów w „kąciku autora” codziennie czekał jeden z „autorów dnia”. …
Wyświetlono 25% materiału - 268 słów. Całość materiału zawiera 1074 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się