Czwartek, 21 sierpnia 2014
Z Moskwy do Warszawy
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru388
W Głównej Księgarni Technicznej w Warszawie 13 sierpnia odbyło się spotkanie rosyjskich i polskich ludzi książki. Organizatorem była olsztyńska sieć księgarska „Książnica Polska”, która zaprosiła do Polski grupę 10 księgarzy, nauczycieli i wykładowców College’u Księgarskiego i Technik Informatycznych z Moskwy z dyrektorem Sergiejem Mihajłowem na czele. Z polskiej strony oprócz przedstawicieli „Książnicy Polskiej” – prezesa Jerzego Okuniewskiego i dyrektor Marianny Okuniewskiej wraz ze współpracownikami – w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Polskiej Izby Książki, Stowarzyszenia Księgarzy Polskich i Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Księgarzy, a także wydawcy, hurtownicy i księgarze oraz przedstawiciele mediów branżowych. Podstawowe informacje o polskim rynku książki omówił Piotr Dobrołęcki, który następnie przekazał przewodniczącemu moskiewskiej delegacji pięciotomową edycję „Rynku książki w Polsce 2014” oraz inne publikacje Biblioteki Analiz. Moskiewski College Księgarski i Technik Informatycznych ma długą tradycję, bo powstał przed 85 laty i początkował działał jako technikum księgarskie. Obecny budynek uczelni wzniesiono w latach 1956-57, ale od tego czasu był modernizowany. Obecnie w College’u uczy się 560 studentów w wieku 15-18 lat w systemie stacjonarnym, poza tym są studenci zaoczni, których liczba w niektórych latach przekraczała liczbę studentów dziennych. Po ukończeniu College’u jest możliwość kontynuowania studiów w Akademii Druku. Podczas warszawskiego spotkania Sergiej Mihajłow przedstawił sytuację na rosyjskim rynku książki, koncentrując się na …
Wyświetlono 25% materiału - 201 słów. Całość materiału zawiera 804 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się