Sobota, 11 marca 2006
O outsourcingu raz jeszcze
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru157
W poprzednim numerze Biblioteki Analiz starałam się przybliżyć, czym jest kompleksowy outsourcing wydawniczy. Przed wdrożeniem warto jednak dokładnie go poznać i przeanalizować pod kątem zalet, argumentów przemawiających za stosowaniem, możliwości dopasowania do indywidualnych potrzeb, ale również potencjalnych problemów i zagrożeń łączących się z przyjętym rozwiązaniem. Nieustanne usprawnianie zarządzaniaKompleksowy outsourcing wydawniczy umożliwia kadrze menedżerskiej skoncentrowanie swoich wysiłków na najważniejszych dla osiągnięcia sukcesu funkcjach biznesowych. Powoduje, że zwalniane są zasoby (finansowe, ludzkie, materiałowe), którymi dysponuje firma. Teraz mogą być oddelegowane do osiągania najważniejszych celów i wykonywania czynności o strategicznym na danym rynku znaczeniu. Outsourcing daje szansę znacznego zwiększenia elastyczności działania. Może stać się przyczynkiem do jej ożywienia, zachętą do zmian lub bodźcem do przyspieszenia udoskonaleń w jednostkach innych niż objęte outsourcingiem. Stagnacja i brak zmian w wydawnictwach mogą w dłuższej perspektywie być powodem utraty przewagi konkurencyjnej. Wszak niejednokrotnie słyszy się o rozszerzeniu profilu wydawniczego dzięki współpracy z firmą doradczą. Sprawnie przeprowadzony outsourcing może uświadomić potrzeby restrukturyzacji lub nawet wymusić zmiany – np. szybsze przygotowywanie książek może zmusić dział marketingu do zintensyfikowania działań promocyjnych. Czynnik ludzki w cenieNiewystarczająca liczba wykwalifikowanej kadry na rynku pracy w branży wydawniczej powoduje poważne problemy i zakłóca pracę w wielu wydawnictwach. Uzyskanie dostępu do kompetentnych pracowników staje się istotnym zagadnieniem dla polskich wydawnictw. Poszukiwane są nie tylko specjalistyczna wiedza, bogate doświadczenia, ale również kontakty biznesowe. Dostęp do unikatowych umiejętności ekspertów spoza firmy, pozwala usprawnić pracę oraz zwiększyć jakość produktu końcowego. A klienci na rynku książki są coraz bardziej wymagający i świetnie potrafią wyłowić z dostępnej oferty publikację dobrze opracowaną. W tym kontekście przychodzi na myśl kolejny argument przemawiający za outsourcingiem – nowatorskie spojrzenie na proces i produkt przez ekspertów z podmiotu zewnętrznego. Nawet wydawcy, którzy dysponują sprawdzonymi i zdolnymi pracownikami, od czasu do czasu potrzebują świeżej krwi. Bardzo łatwo wpaść w rutynę, pracując tylko nad jednym rodzajem produktu, prowadząc wciąż te same projekty i zatrudniając ciągle tych samych ludzi. Niestereotypowe spojrzenie, zwłaszcza osób mających duże i różnorodne doświadczenie, …
Wyświetlono 25% materiału - 320 słów. Całość materiału zawiera 1281 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się