Piątek, 17 maja 2019
KREATYWNA EUROPA
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 497 (8/2019)
Do 4 czerwca można składać wnioski na projekty tłumaczeń literackich z programu Kreatywna Europa. Unijny program powstał z myślą o zwiększeniu dostępu do wysokiej klasy literatury europejskiej oraz wsparciu kulturowej i językowej różnorodności w Unii Europejskiej i innych krajach uczestniczących w programie. Co ważne, celem programu jest również zwiększenie widoczności i znaczenia pracy tłumaczy literackich. Finansowanie obejmuje działania związane z tłumaczeniem, publikacją, dystrybucją i promocją utworów literackich. Maksymalny pułap dofinansowania wynosi 100 tys. euro. Wymagany jest też wkład własny – minimum 50 proc., przy czym umowa na nabycie praw do przekładu nie jest zaliczana do wkładu własnego i nie może być finansowana ze środków UE. Oznacza to, że umowa (lub list intencyjny) musi być podpisana przed składaniem wniosku. Możliwe jest łączenie z innymi programami dotacyjnymi krajowymi (np. MKiDN, NCK), jak i z innych krajów. Ubiegać się można o dofinansowanie tłumaczenia, wydania i promocji od trzech do dziesięciu utworów (od powieści i opowiadań, po poezję, literaturę dla dzieci i młodzieży i komiks). Co istotne, tłumaczone dzieła muszą zostać wcześniej opublikowane. Dodatkowe punkty można zdobyć poprzez włączenie do pakietu tytułów wyróżnionych Nagrodą Literacką Unii Europejskiej. Nie bez znaczenia …
Wyświetlono 25% materiału - 186 słów. Całość materiału zawiera 744 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się