Czwartek, 28 stycznia 2016
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru425
Producenci i importerzy elektroniki wznawiają dyskusję w sprawie opłaty reprograficznej. "Konsument powinien mieć świadomość, że w ogóle płaci i za co. Tymczasem większość Polaków nie ma pojęcia, że opłata jest pobierana, od czego i przede wszystkim dlaczego" - mówi w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" (wydanie z 22 grudnia) Michał Kanownik, prezes Związku Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Branży RTV i IT - ZIPSEE "Cyfrowa Polska". Reprezentowana przez niego instytucja stała się niedawno jednym z sygnatariuszy ogólnoeuropejskiego porozumienia (Digital Europe), którego celem jest rozpoczęcie dyskusji na temat gruntownej reformy systemu opłat reprograficznych. Zdaniem inicjatorów projektu model opłat reprograficznych działających w krajach członkowskich Unii Europejskiej "budzi coraz więcej wątpliwości". Jak twierdzi Michał Kanownik: "Musimy sobie odpowiedzieć na trzy najważniejsze pytania. Po pierwsze, czy sam system opłat reprograficznych w ogóle ma sens, czy nie jest przeżytkiem …
Wyświetlono 25% materiału - 136 słów. Całość materiału zawiera 545 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się