środa, 16 grudnia 2015
Dzieje książki w 100 odsłonach
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru417
Wydawnictwo Arkady, bezspornie zasłużone jako edytor najpiękniejszych i najcenniejszych publikacji na polskim rynku, tym razem zgotowało wszystkim miłośnikom słowa drukowanego wspaniałe wydarzenie, jakim jest publikacja polskiej edycji niezwykle wysmakowanej "Historii książki" opublikowanej w ubiegłym roku przez The British Library i Ouarto Publishing. Jak trafnie zauważył Bogdan Klukowski, jeden z najwybitniejszych polskich badaczy historii książki, treść publikacji ułożona jest w układzie chronologicznym - od praksiążki po postksiążkę. Miedzy tymi dwoma skrajnościami mieści się jednak zachwycająca prezentacja najważniejszych dokonań podzielona na jedenaście rozdziałów. Jak informuje wydawca, "autorzy prezentują 100 książek pochodzących z całego świata i poświęconych najróżniejszym tematom, które dobrano tak, by pokazać najważniejsze etapy rozwoju produkcji książki albo przypomnieć pozycje, które miały największe znaczenie w jej historii. Wspaniale ilustrowany tom jest rozkoszą dla oczu i zarazem fascynującym świadectwem liczącego wiele tysięcy lat dążenia ludzkości do przekazywania idei i wiedzy. W wyborze autorzy kierowali się zasadą, by pokazać największą różnorodność książek: w rozmaitych formach i stylach, także w postaci sznurków (kipu) czy też pisane na kościach, korze lub liściach palmowych, a także słynne tabliczki gliniane, zwoje papirusowe i welinowe lub papierowe, lepiej znane w Europie bądź Ameryce Północnej. Prezentują książki charakterystyczne dla poszczególnego rodzaju, choć niekoniecznie te najbardziej oczywiste". Współczesną, ale już …
Wyświetlono 25% materiału - 200 słów. Całość materiału zawiera 801 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki