Wtorek, 17 maja 2022
WZROST DZIĘKI PLATONOWI
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 569 (9/2022)
Grupa Wydawnicza Foksal, do której należą marki wydawnicze W.A.B., Buchmann i Wilga oraz Fox Games, Lipstick Books i Uroboros, przedstawiła wyniki finansowe za 2021 rok. Po słabym 2020 roku, kiedy firma odnotowała spadek przychodów ze sprzedaży o blisko 18 proc. – do 58,27 mln zł, teraz może pochwalić się wzrostem wpływów o 23 proc. (do 71,8 mln zł). Jak podkreślono, wzrost dotyczył praktycznie wszystkich kanałów sprzedaży Grupy Wydawniczej Foksal, zarówno sklepów stacjonarnych, jak i internetowych. Szerokie działania marketingowo- -sprzedażowe wsparte ścisłą kontrolą efektywności kosztowej spowodowały wzrost EBITDA spółki z poziomu 1,6 mln zł (z wyłączeniem transakcji jednorazowych) w 2020 roku do poziomu 4,2 mln zł w 2021 roku. Zysk netto spółki w roku 2021 wyniósł 2,7 mln zł. Jak wskazano, spółka należąca do Grupy Empik „odnotowała dynamiczny wzrost sprzedaży wewnątrzgrupowej, w sieciach drogeryjnych, a także odbudowała obrót wśród dużych klientów internetowych po przeniesieniu większości …
Wyświetlono 25% materiału - 144 słów. Całość materiału zawiera 576 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się