Poniedziałek, 16 kwietnia 2012
Intrygujące wyniki e-sprzedaży
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru325
Według nie tylko obiegowej opinii, ale przede wszystkim spostrzeżeń potwierdzonych wieloma badaniami opinii społecznej oraz zachowań konsumenckich, największa liczba klientów kupujących książki rekrutuje się spośród kobiet. Jak wynika z kolei ze statystyk prowadzonych przez sklep internetowy OleOle.pl - jednego z czołowych e-sprzedawców w dziedzinie elektroniki użytkowej - do ich ulubionych nabytków należą urządzenia związane również z książkami.  Czytnik obiektem pożądania Zatem jaki sprzęt elektroniczny cieszy się największym zainteresowaniem kobiet? Okazuje się, że o ile mężczyźni zwracają uwagę na dodatkowe funkcje, o tyle dla kobiety ważny jest wygląd, wielkość i użyteczność sprzętu elektronicznego. Najczęściej w sklepie z ofertą tego typu kobiety wybierają czytniki ebooków, iPody i odtwarzacze mp3. Z analiz przeprowadzonych przez sklep OleOle.pl wynika, że przedstawicielki płci pięknej stanowią 59 proc. kupujących czytniki e-książek. Jak czytamy w komentarzu do wyników przywoływanej analizy: "tendencji tej nie można wytłumaczyć jedynie zamiłowaniem pań do czytania. Bliższa prawdy …
Wyświetlono 25% materiału - 144 słów. Całość materiału zawiera 576 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki