Poniedziałek, 16 kwietnia 2012
E-czytelnicy podobno czytają więcej
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru325
Jak wynika z ostatniego badania The Pew Research Center's Internet & American Life Project, konsumenci publikacji elektronicznych czytają trzy razy więcej książek niż czytelnicy publikacji w wersji drukowanej. Według raportu "The Rise of E-Reading" przeciętny czytelnik książek elektronicznych deklaruje, że czytał 24 książki w ciągu ostatnich 12 miesięcy, w porównaniu ze średnim wynikiem lektury książek drukowanych w liczbie 15 pozycji rocznie, do której przyznali się czytelnicy nie korzystający z e-wydań.  Na omawiane badanie złożyły się trzy sondaże, przeprowadzone między 16 listopada a 21 grudnia 2011 roku, a także w styczniu i lutym 2012 roku. Badanie zostało przeprowadzone na reprezentatywnej grupie 2.986 Amerykanów w wieku powyżej 16 lat. Uwzględnieni w badaniu posiadacze e-czytników dedykowanych książkom elektronicznym, takich jak Kindle koncernu Amazon, czy Nook sieci Barnes& Noble, deklarowali, że w ubiegłym roku przeczytali średnio 24 książki. W tym samym czasie respondenci nie posiadający czytników przyznali się do średniej liczby przeczytanych książek, w wysokości 15 tytułów. Generalnie liczba dorosłych Amerykanów, którzy twierdzą, że przeczytali książkę elektroniczną zanotowała, w okresie styczeń-luty 2012 wzrost do 21 proc., w stosunku do 17 proc., którzy takiej samej odpowiedzi udzielili w grudniu 2011 roku. Wzrost został więc odnotowany …
Wyświetlono 25% materiału - 190 słów. Całość materiału zawiera 762 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się