Wtorek, 11 lipca 2023
„NIE SPINAŁO SIĘ”, TERAZ CZAS NA NOWE
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 597 (13/2023)
Założone przez dwójkę architektów – Anię Komorowską i Michała Rokitę – wydawnictwo Nieśpieszne po sześciu latach działalności znika z rynku. „Jest parę czynników zewnętrznych (wzrost cen papieru, inflacja) i parę wewnętrznych (wypalenie), jak i sporo innych, które teraz analizuję i z których próbuję wyciągnąć wnioski” – napisała Ańa Komorowska w mediach społecznościowych. Na co dzień oboje projektują naturalne place zabaw, tematyka wydawanych przez nich książek dotyczyła dzieci, natury i wszelkich możliwych połączeń. Na stronie niespieszne.pl/ksiazki, trwa właśnie wyprzedaż, ceny obniżono o 20-70 proc. „Wyprzedajemy książki i nie planujemy ich dodruków. Niektórych książek mamy jeszcze zapas, ale są i takie, które się wkrótce skończą (»Ścieżka bosych stóp«, »Leśne Warsztaty«, a przede wszystkim »Szałas na hałas«). Nie ukrywam, że każdy zakup jest dla nas bardzo dużym wsparciem i cegiełką pod budowę nowego” – zachęca wydawczyni. I zastrzega: „Ceny zostały skalkulowane tak, aby autorzy otrzymali takie wynagrodzenie, na jakie umówiliśmy się oryginalnie”. – Mamy książki, które są dodatkiem do pracowni, mamy wydawnictwo, które tak naprawdę jest naszą drugą nogą. Ale jakby cały czas tę pierwszą nogę mamy, nigdy też nie musieliśmy rozważać, czy zamykamy pracownię i skupiamy się tylko na wydawnictwie. Podjęliśmy w pewnym momencie decyzję, że czasowo bierzemy mniej projektów i ja większość czasu poświęcam na pracę w wydawnictwie. Mamy taki plan, oparty na skrupulatnych obliczeniach, że chcemy doprowadzić do tego, że wydawnictwo faktycznie jest naszym głównym źródłem utrzymania, a projekty są dodatkiem. Daliśmy sobie dwa lata na takie totalne testowanie różnych rozwiązań …
Wyświetlono 25% materiału - 241 słów. Całość materiału zawiera 964 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się