Poniedziałek, 21 stycznia 2013
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru346
„W Polsce politycy nie fotografują się z książką – PR-owcy im odradzają, bo to się źle kojarzy. Tymczasem światowy internet jest pełen zdjęć muzyków czy aktorów w ich bibliotekach. Można znaleźć fotografię Keitha Richardsa grającego na gitarze wśród książek; ciężko znaleźć podobną z polskim muzykiem” – powiedział dyrektor Biblioteki Narodowej dr Tomasz Makowski w rozmowie z redaktor Magdą Majewską, opubliko- wanej ostatnio na łamach „Krytyki Politycznej”. Jak czytamy na stronie internetowej BN, głównym tematem wywiadu są kilkuletnie już starania na rzecz powstrzymania głębokiej zapaści w czytelnictwie Polaków, a w szczególności rola, którą muszą speł- nić w tych działaniach biblioteki. „Zwykle winą obarcza się przede wszystkim zmianę technologiczną, ale internauci czytają dużo więcej niż nieinternauci. Internet wciąż jest raczej narzędziem niż miejscem, w którym się realizujemy kulturowo. Gdybym musiał wskazać jedną przyczynę, to pewnie zdecydowałbym się na brak pozytywne- go snobizmu związanego z książką. Nie tylko nie czytamy, ale też nie wstydzimy się już …
Wyświetlono 25% materiału - 153 słów. Całość materiału zawiera 613 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się