Poniedziałek, 24 sierpnia 2009
Sezon podręcznikowy 2009
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru254
Nie ma chyba wydawcy edukacyjnego, który nie chciałby odebrać konkurencji kawałka jej rynkowego udziału. A kiedy nadarzy się do tego bardziej dogodna okazja niż w roku wejścia do szkoły podręczników realizujących nową podstawę programową? Jakie efekty przyniosą inwestycje, które wydawcy ponieśli od wiosny 2008 roku, kiedy po ogłoszeniu pierwszej wersji podstawy mogli rozpocząć prace nad nową ofertą? Jaki będzie ten sezon – kto nas zaskoczy, a kto rozczaruje. Kto będzie mógł nazwać się zwycięzcą, a kto spuszczając głowę na znak porażki stanie przed koniecznością opracowania sposobu na przetrwanie do następnej okazji dzielenia szkolnego tortu? Największe szanse tradycyjnie należą do rozdających karty – wydawniczych gigantów jak WSiP i Nowa Era oraz oficynom dominującym w swoich niszach, do których nawet potentaci od lat nie mogą się dobrać. Źródłem wiedzy może być też hurt księgarski. Jak poinformowała w połowie sierpnia gazeta giełdy „Parkiet”, wartość rynku nowych książek szkolnych może w tym roku wynieść 670 mln zł. Cały rynek podręcznikowy wzrośnie prawdopodobnie o …
Wyświetlono 25% materiału - 159 słów. Całość materiału zawiera 638 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się