Poniedziałek, 24 sierpnia 2009
Kazimierz Leki przy Placu Bankowym
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru254
Bardzo ambitne plany wiąże właściciel sieci Księgarnia Ekonomiczna Kazimierz Leki z lokalem w Al. Solidarności 83/89 w Warszawie, którego dzierżawę przejął 1 sierpnia. Umowę z właścicielem nieruchomości – WSS Społem – zawarto na dziesięć lat. Poprzedni najemcy opuścili lokal 10 czerwca, w pośpiechu, w nocy zabierając wszystkie książki. Ostatnie tytuły pobierali w komis jeszcze 31 maja… Księgarnia Bankowa była własnością firmy Narrida Sp. z o.o., która pod adresami www.bankowa.pl oraz www.narrida. pl w dalszym ciągu prowadzi sprzedaż książek w Internecie. Z informacji udzielanych przez właścicieli Księgarni Bankowej w ostatnich latach na potrzeby publikacji „Rynek książki w Polsce” wynika, że oferowano w niej ok. 10 tys. tytułów, głównie z zakresu prawa, ekonomii i informatyki. Od 1999 roku trudniła się również importem specjalistycznej literatury obcojęzycznej. Deklarowany obrót Księgarni Bankowej za 2007 rok wyniósł 4,5 mln zł. – Sygnał, że z księgarnią dzieje się źle, że najemcy muszą opuścić lokal otrzymałem z miasta. Podjąłem negocjacje z właścicielem lokalu, przedstawiłem konkretną ofertę i udało mi się wygrać. Wiem, że rywalizowałem z kilkoma podmiotami branżowymi. To idealne miejsce na księgarnię – opowiada Leki. Obraz nędzy i rozpaczy Nie od razu jednak wszystko było takie idealne. – Nie wyobrażam sobie, jak można było tu prowadzić księgarnię – przyznaje. Rzeczywiście, widok z końca lipca stanowił prawdziwy krajobraz po bitwie. Zniszczone sprzęty, niezabezpieczona odpowiednio instalacja elektryczna, porozrzucane papiery, kilkaset segregatorów z dokumentami (w tym faktury!). Nie lepiej prezentuje …
Wyświetlono 25% materiału - 230 słów. Całość materiału zawiera 923 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się