Piątek, 1 marca 2024
KILKA SŁÓW O TYM, JAK MODERACJA KARTY PRODUKTU WPŁYWA NA KONWERSJĘ
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 612 (4/2024)
Rok 2023 był rokiem specyficznym. Po gwałtownym wzroście popularności zakupów online w czasie pandemii, w latach 2020–2022, nastał czas względnej stabilizacji, chociaż wojna na Ukrainie oraz rosnąca inflacja miały negatywny wpływ na decyzje zakupowe klientów. Powoli jednak sytuacja się normuje, co dla polskich przedsiębiorców jest powodem do optymistycznego patrzenia w przyszłość. Zacznijmy od liczb, by zobaczyć, w którym miejscu jesteśmy. E-commerce zanotował w 2023 roku wzrost o ponad 8,9 proc. Nie jest to wynik tak dobry, jak w latach poprzednich. Mimo to daje on nadzieję na przyszłość. Już ponad 79 proc. internautów deklaruje, że robi zakupy online. Co wiemy o tych klientach? Z jednej strony jest to grupa coraz bardziej wymagająca, z drugiej, na szczęście dla e-commerce, coraz odważniejsza, mniej obawiająca się kupowania w sieci. Dotychczasowe blokery, pojawiające się w badaniach konsumentów jeszcze jakiś czas temu, dotyczące lęku przed płatnościami online czy też bezpieczeństwem dostawy straciły na znaczeniu. Obecnie spośród grupy internautów, którzy nie kupują w sieci, ponad 31 proc. jako przyczynę tej blokady wskazuje chęć obejrzenia produktu przed zakupem. Jaką lekcję powinny z tych danych wyciągnąć sklepy internetowe? Wartościowy content na wagę złota W sklepie internetowym Tantis.pl w grudniu 2023 ponad 57 proc. ruchu trafiało bezpośrednio na kartę produktu. Klienci poprzez reklamy płatne bądź też wyniki organiczne byli kierowani prosto do konkretnego produktu, który wyszukiwali. Aby pokazać pełny obraz, należy dodać, że średnio o 20–30 proc. wzrosła liczba kliknięć w reklamy Google związane z kategoriami „Book & Literature” oraz „Education & Training”, natomiast z drugiej strony zauważalny jest znaczny wzrost kosztów reklamy i pozyskania klienta. Co to oznacza dla zespołów sklepów internetowych? Przede wszystkim wzmożenie wszystkich działań, po to, by pozyskanego klienta zachęcić do zakupu. Jakie działania można podjąć w tym kierunku? Oto kilka z nich: 1. maksymalne „dopieszczenie” karty produktu; 2. zaprezentowanie jak najszerszej, ale też jak najbardziej dopasowanej do oczekiwań klienta oferty, poprzez różnego rodzaju narzędzia crosselingowe; 3. społeczne dowody słuszności – żaden argument nie przemawia do klienta lepiej niż opinie innych użytkowników; 4. maksymalne skupienie się na doświadczeniach klienta; projekt strony produktu oraz całej ścieżki zakupowej zgodnie z wytycznymi UX (user experience). Z perspektywy content managera kluczowy jest pierwszy z wymienionych punktów. Klient, który trafia na kartę produktu naszego sklepu, nie może się rozczarować. W Tantis.pl …
Wyświetlono 25% materiału - 370 słów. Całość materiału zawiera 1482 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się