środa, 4 września 2013
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru362
„Spieszmy się odwiedzać księgarnie, tak szybko są likwidowane”… W Krakowie – kulturalnej stolicy Polski – likwidowane są wyjątkowo sprawnie, szybko i bezboleśnie. Empik na krakowskim Rynku – kaput. Księgarnia na ulicy Szpitalnej – kaput. Księgarnia Hetmańska przy Grodzkiej – jeszcze działa, ale… wkrótce kaput. Poza granicami Plant Dietlowskich prawie wszystkie księgarnie – kaput. Strach pomyśleć, jak to wygląda na rubieżach ojczyzny. Zapotrzebowanie na filie rozmaitych banków, tudzież kolejne knajpy jest na tyle duże, że nie ma przeproś. Centrum Krakowa plus krakowski Kazimierz należą dzisiaj niemal w całości do banków, knajp, hoteli i Krakowskiej Kurii Metropolitalnej (o Wawelu nie wspominam, bo to narodowa świętość i nie będę ryzykował). Mapa Krakowa co prawda przetykana jest gdzieniegdzie państwowymi muzeami, nieruchomościami Uniwersytetu Jagiellońskiego, tudzież pozostałym nieruchomościowym drobiazgiem, ale nieprzesadnie. Niektórzy twierdzą wprawdzie, że Kraków tak naprawdę należy dzisiaj do milionów srających na potęgę spasionych gołębi (wspomaganych przez wrony i kawki), które prawa prywatnej własności mają w głębokim poważaniu. Ale one mogą, wszak są symbolem pokoju. W każdym razie co dnia o poranku krakowskie Planty zioną wonią… nie, nie zadrukowanego słowa, ale ptasim gównem jak najbardziej (przestrzegam: wyjątkowo zjadliwie cuchnie w okolicach krakowskiej filharmonii!). W takiej rzeczywistości aromat księgarnianych wnętrz nie ma szans na przebicie. Zwłaszcza że jest ich coraz mniej. Jednak… jest światełko w tunelu! Nawiedziłem …
Wyświetlono 25% materiału - 212 słów. Całość materiału zawiera 848 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się