Wtorek, 19 września 2023
RELACJA Z JESIENNYCH TARGÓW KSIĄŻKI
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 601 (17/2023)
W dniach 8–10 września przed Pałacem Kultury i Nauki (od strony Alei Jerozolimskich), odbyły się Jesienne Targi Książki. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Historia i Kultura. Jesienne Targi Książki odbyły się w tym miejscu po raz pierwszy. Decyzja, żeby zagospodarować właśnie ten teren, jaki wykorzystano w maju w czasie Międzynarodowych Targów Książki, została bardzo dobrze odebrana przez wystawców. Udało się wówczas przyciągnąć nie tylko stałych bywalców targowych, ale też osoby, które trafiły przypadkowo właśnie na targi, przechodząc w pobliżu PKiN. Wstęp był bezpłatny dla wszystkich zwiedzających. Ustawiono kilka dużych namiotów zbiorczych oraz namioty mniejsze. Łącznie w wydarzeniu wzięło udział ponad 150 wydawców, wśród nich i ci wydawcy, których nie było na Międzynarodowych Targach Książki: Nasza Księgarnia, Media Rodzina, SQN, Nowa Baśń czy Zielona Sowa. W ciągu trzech dni odbyło się ponad sto spotkań. Z czytelnikami spotkali się m.in. Michał Witkowski, Michał Rusinek, Wojciech Chmielarz, Katarzyna Puzyńska, Magdalena Rigamonti, Joanna Kuciel-Frydryszak, Wit Szostak, Jarosław Kurski, Marcin Kącki, Justyna Kopińska, Wacław Radziwinowicz, Aneta Jadowska, Juliusz Machulski, Jacek Tacik, Katarzyna Berenika Miszczuk, Magdalena Wolińska-Riedi, czy Agnieszka Klessa-Shin. W ubiegłym roku Jesienne Targi Książki odwiedziło ponad 15 tys. zwiedzających. W tym roku było ich ponad dwa razy więcej! Przyciągnęła ich różnorodna oferta wystawców, ale także możliwość wzięcia udziału w spotkaniach. Warunkiem powodzenia wydarzenia na otwartej przestrzeni była oczywiście pogoda, która w tym roku szczególnie dopisała, była iście letnia. Wydarzenie organizowane jest już po raz czwarty – przypomniał Jacek Oryl, dyrektor targów, podczas uroczystego …
Wyświetlono 25% materiału - 238 słów. Całość materiału zawiera 955 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się