Sobota, 11 marca 2006
WSiP tnie koszty
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru157
Ciekawe rzeczy dzieją się w największym wydawnictwie książek edukacyjnych. Zarząd masowo pozbywa się swoich wszystkich pozapodręcznikowych aktywności, konsekwentnie realizując program odcinania balastu mogącego obciążyć przyszłoroczny wynik finansowy. Z końcem roku działalność zakończą drukarnia cyfrowa i projekt druku na życzenie, masowo likwidowane są publikowane przez WSiP czasopisma, pakiet magazynów przedmiotowo-metodycznych kupiła oficyna Dr Josef Raabe. Z dokonaną przed kilkoma dniami transakcją wiąże się odejście nawet kilkunastu pracowników. Jak informowaliśmy w poprzedniej Bibliotece Analiz, planowane jest powołanie Wydawnictw Akademickich i Profesjonalnych, które zajęłyby się pozaszkolną ofertą przedsiębiorstwa. Otwarta pozostaje także kwestia centrum dystrybucyjnego w Kopytowie oraz samej Wkry, która niebawem rozszerzy zakres swoich usług o dystrybucję właśnie. Zamiast Wkry? W kierownictwie Grupy Kapitałowej WSiP rozważane są cztery pomysły na Wkrę. Jeden z nich – lansowany ponoć przez zarząd hurtowni – zakłada przeniesienie jej aktywów do zupełnie nowej spółki, którą wzbogacić miałyby zasoby i infrastruktura centrum w Kopytowie. Powstały w ten sposób podmiot uwolniłby się od nie zawsze chwalebnej przeszłości, zyskując komfort pozyskiwania kredytów bankowych, trudno dostępnych dla firm z taką przeszłością jak Wkra. – Rozważamy i ten model. O konkretnych posunięciach będziemy oczywiście informować interesariuszy naszej spółki. Celem planowanych zmian w obszarze dystrybucji i logistyki jest uzyskanie jak najwyższej rentowności oraz zastosowanie rozwiązań nieodbiegających od najlepszych standardów – ogólnikowo wypowiada się Bogusław Dąbrowski, prezes WSiP. Drugi scenariusz zakłada pozyskanie kilku dodatkowych udziałowców. Nieoficjalnie mówi się o grupie dużych wydawnictw edukacyjnych jak Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe …
Wyświetlono 25% materiału - 232 słów. Całość materiału zawiera 930 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się