Piątek, 9 stycznia 2015
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru398
„Od początku grudnia świeżo upieczone mamy w szpitalach położniczych w całym kraju otrzymują bezpłatne pakiety pn. «Pierwsza Książka Mojego Dziecka» (PKMD). Pakiet PKMD, złożony z książki z tekstami dla rodziców i wierszami do czytania dziecku od urodzenia oraz płyty DVD z filmem edukacyjnym i kołysankami, opracowała Fundacja «ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom». Projekt został objęty Honorowym Patronatem oraz dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, otrzymał również Patronat Honorowy Rzecznika Praw Dziecka. Partnerem Projektu jest Narodowe Centrum Kultury. Akcja objęła 90 proc. szpitali w Polsce. Pakiety otrzyma w sumie 82 tys. mam” – czytamy w komunikacie Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. W okresie objętym projektem młode mamy otrzymają przy wypisie ze szpitala położniczego bezpłatny pakiet PKMD, zawierający książkę, opracowaną przez Fundację tak, by zachęcić młodych rodziców do codziennego czytania dziecku. Znajdują się w niej informacje na temat korzyści rozwojowych z czytania i przykłady wpływu czytania na zdrowie i życie konkretnych dzieci, a także zbiór sympatycznie ilustrowanych wierszy, których zadaniem jest zarówno pokazanie dziecku otaczającego je świata, jak i wczesne wspomaganie rozwoju mowy dziecka. Autorką większości wierszyków jest Eliza Piotrowska, w PKMD nie zabrakło również klasyki: „Lokomotywy” J. Tuwima, „Idzie niebo ciemną nocą” Ewy Szelburg-Zarembiny czy kołysanek Janiny Porazińskiej. W skład pakietu wchodzi też płyta DVD z …
Wyświetlono 25% materiału - 210 słów. Całość materiału zawiera 842 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się