Wtorek, 2 sierpnia 2022
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 574 (14/2022)
Przyspieszone postępowanie układowe Murator Expo sp. z o.o. – spółki należącej do grupy kapitałowej ZPR, organizatora wykonawczego m.in. Warszawskich Targów Książki – jest w toku. Nadzorcą sądowym ustanowiony został Marcin Gałązka. Przypomnijmy, że w maju 2020 roku spółka złożyła wniosek o upadłość. „Powodem jest obecna sytuacja finansowa firmy oraz brak możliwości prowadzenia działalności targowej w wyniku ograniczeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa” – uzasadnia firma. „Po analizie obecnej sytuacji finansowej spółki oraz perspektyw gospodarczych, zarząd Murator Expo złożył stosowny wniosek we właściwym dla spółki sądzie gospodarczym” – dodano. Postępowanie toczy się w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy, XVIII Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych (sygnatura akt XVIII GRp 11/20). 15 lipca do wierzycieli rozesłano zawiadomienie o możliwości oddania głosu w głosowaniu nad układem w przyspieszonym postępowaniu układowym wraz z kartą do głosowania pisemnego. Wyodrębniono trzy grupy wierzycieli. Pierwszą grupę stanowią wierzyciele handlowi oraz publiczno-prawni, którym przysługują wierzytelności objęte z mocy prawa układem. Jeśli chodzi o spłatę należności, to dłużnik proponuje podział na trzy raty: rata 1 – spłata do 200 zł płatna ostatniego dnia roboczego miesiąca po miesiącu, w którym uprawomocni się postanowienie o zatwierdzeniu układu, rata 2 …
Wyświetlono 25% materiału - 190 słów. Całość materiału zawiera 760 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się