Wtorek, 19 września 2023
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 601 (17/2023)
Stacjonarna księgarnia Inbook.pl przy ul. Kondratowicza to jest właściwie jedyna księgarnia w tej okolicy. Tak, jedyna księgarnia w tej dzielnicy. Dodam jeszcze, że ja tę księgarnię dobrze znam, wychowałem się na Bródnie, mieszkałem w pobliżu przez 20 lat. W związku z czym lokalizacja nie była wybierana w ciemno. Dlaczego poprzedni właściciel zrezygnował z prowadzenia księgarni? Prowadził księgarnię przejętą od Domu Książki przez kilkanaście lat. Niestety miał strasznego pecha. Z jednej strony Covid-19, z drugiej strony – budowa metra, która się opóźniała. W pobliżu księgarni wszystko było totalnie zamknięte. To była trudna rozmowa, bo przetrwał wszystko, ale już zabrakło sił. My przedstawiliśmy nasz projekt, który został zaakceptowany. Udało się szybko przeprowadzić remont, zachowując część wyposażenia. Przerobiliśmy też magazyn na miejsce do organizacji spotkań. Podczas uroczystego otwarcia wyraził pan nadzieję, że będą powstawały kolejne księgarnie pod szyldem Inbook.pl, księgarnie korporacyjne… Takie są plany. Decyzja o otworzeniu pierwszego punktu stacjonarnej księgarni pod marką Inbook.pl zapadła po analizie ilości zamówień z prośbą o „odbiór osobisty”. Dostajemy zapytania, czy w tym mieście, czy w tej lokalizacji będzie możliwość odbioru osobistego. Jak już wspomniałem kiedyś – też w wypowiedzi dla Biblioteki Analiz – Polacy kochają kupować książki w internecie, ale niekoniecznie płacić za przesyłkę. Lubią przyjechać, odebrać sobie zamówienie i my to rozumiemy, szanujemy i chcemy im to właśnie dać. Tym się różni Inbook.pl od naszego wcześniejszego projektu Klawa Księgarnia. Tam próbowaliśmy uruchomić najpierw księgarnię, a potem sprzedaż przez internet. To …
Wyświetlono 25% materiału - 235 słów. Całość materiału zawiera 940 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się