Piątek, 12 lipca 2019
50 TOMÓW POZNAŃSKIEJ BIBLIOTEKI NIEMIECKIEJ
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 501 (12/2019)
Ogromnym osiągnięciem polskiej nauki i naszego edytorstwa jest edycja 50 tomów, jakie ukazały się w serii „Poznańskiej Biblioteki Niemieckiej”, którą Robert Traba, historyk i politolog, wybitny badaczy stosunków polsko-niemieckich, przed laty założyciel olsztyńskiego stowarzyszenia Wspólnota Kulturowa Borusia, wydającego znaczące czasopismo o tej samej nazwie, a w latach 2005-2018 dyrektor Centrum Badań Historycznych PAN w Berlinie, nazywa „zapewne największym przedsięwzięciem naukowo-translatorskim w Polsce i w wyjątkowego w skali innych kultur sąsiedzkich w Europie”. Artykuł Roberta Traby o tym przedsięwzięciu ukazał się w „Gazecie Wyborczej” z  22-23 czerwca. Autor cytuje w  nim słowa redaktorów serii, który piszą, że jej celem było „przyswajanie [po polsku] refleksji autorów niemieckich nad własnym narodem, jego kulturą i cywilizacją. Stąd nie zderzeniowość, lecz …
Wyświetlono 25% materiału - 116 słów. Całość materiału zawiera 467 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się