środa, 15 listopada 2023
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 605 (21/2023)
Tak można sparafrazować słowa Wisławy Szymborskiej, które zostały wybrane jako motto na tegoroczne Targi, a które brzmiały „Tyle naraz świata ze wszystkich stron świata”. Z okazji setnej rocznicy urodzin poetki została ona patronką roku 2023 i tegorocznych Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Obecność ducha noblistki na Targach była odczuwalna, widoczna i niemal namacalna. Wystawa jej poświęcona, spotkania i rozmowy o jej twórczości oraz graficzna oprawa Targów z jej wizerunkiem i plakatami w mieście sprawiały wrażenie, że poetka jest gdzieś blisko. Stoisko Fundacji Wisławy Szymborskiej z jej książkami oraz ubraniami i gadżetami nawiązującymi do jej poezji czy wyklejanek cieszyły się ogromnym powodzeniem. Jako pasjonatka targów książki wrócę do samych Targów w Krakowie. To była bardzo dobra edycja. Nie tylko dane statystyczne dotyczące udziału wydawców, autorów i zwiedzających biją kolejne rekordy, ale atrakcyjny program imprez towarzyszących, w tym spotkań z autorami i wydarzeń branżowych, a także zmiany organizacyjne sprawiają, że „notowania” krakowskich targów rosną i niewątpliwie są bardzo ważną, a nawet może najważniejszą imprezą tego typu w Polsce. W Krakowie był …
Wyświetlono 25% materiału - 169 słów. Całość materiału zawiera 676 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się