Wtorek, 19 czerwca 2018
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 481 (9/2018)
6 czerwca ogłoszono laureatów 11. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Do tegorocznej edycji zgłoszono aż 482 książki. Tradycyjnie najwięcej zgłoszeń dotyczyło kategorii „proza” – 214, na drugiej pozycji znalazła się poezja – w tej kategorii zgłoszono 125 tytułów, z literatury dziecięcej – 101 pozycji i 42 książki do kategorii edycja warszawska. Nagrody w poszczególnych kategoriach wynoszą po 30 tys. zł, a w kategorii „Warszawski Twórca” – 100 tys. zł. W tym roku po raz pierwszy nagrodę finansową otrzymali także wszyscy nominowani – po 5000 zł. W kategorii „Warszawski Twórca” nagrodę otrzymał Ernest Bryll, jeden z najwybitniejszych żyjących rodzimych literatów. Laudację na jego cześć wygłosił Włodzimierz Paszyński, wiceprezydent Warszawy, który podkreślił, że laureat jest nie tylko wybitnym poetą i prozaikiem, lecz także autorem tekstów piosenek, tłumaczem i dyplomatą, a teksty jego autorstwa stały się kultowymi piosenkami, takimi jak „Psalm stojących w kolejce”, które będąc protest songami, przyczyniły się do zmian w polskiej świadomości przełomu ustrojowego. W kategorii „proza” …
Wyświetlono 25% materiału - 141 słów. Całość materiału zawiera 565 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się