Poniedziałek, 16 lutego 2015
Podsumowanie dwulecia BookRage
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru401
Za nami dwa lata funkcjonowania serwisu BookRage (www.bookrage. org), który oferuje możliwość grupowych zakupów e-książek, w postaci określonych pakietów, dostępnych przez 14 dni. Operatorem serwisu jest firma Code Red, a za samą akcję odpowiadają: Paweł Dembowski, Michał Michalski i Tomasz Stachewicz. Płatności realizowane w serwisie obsługują opcjonalnie systemy PayPal lub Dotpay. Oferowane pakiety e-książek dostępne są w trzech formatach: ePub, Mobi i PDF. Przy zabezpieczeniu plików wykorzystano upowszechnione już rozwiązania typu watermark. Od samego początku funkcjonowania systemu o jego specyfice stanowił unikatowy sposób redystrybucji środków finansowych pochodzących ze sprzedaży e-publikacji. To do klienta należy decyzja, jaka część ceny pakietu przypada na marżę serwisu, z której pokrywane są koszty jego funkcjonowania (m.in. działanie strony i utrzymanie serwerów), a jakie wynagrodzenie przypada autorom książek stanowiących przedmiot transakcji. Jednak to nie wszystko, ponieważ część przychodów ze sprzedaży e-pakietów można przekazać na rzecz Fundacji Nowoczesna Polska. „BookRage to kolejna polska akcja typu ‘zapłać ile chcesz’. Przy czym projektu nie da się zakwalifikować …
Wyświetlono 25% materiału - 158 słów. Całość materiału zawiera 634 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki