środa, 6 grudnia 2017
Rzecz o self-publishingu
„Self-publishing to głos sprzeciwu wobec zastanej i patologicznej sytuacji na polskim rynku wydawniczym, nasi autorzy zarabiają na książce od trzech do nawet ośmiokrotnie więcej niż w »zwykłym« wydawnictwie” – stwierdził niedawno w wywiadzie udzielonym serwisowi Wirtualemedia.pl, znany youtuber i „twarz” telewizyjnej kampanii reklamowej Banku Millenium Radosław Kotarski. Asumptem do podzielenia się swoimi uwagami na temat zjawiska self-publishingu w Polsce stał się niejako sukces wydawniczy poradnikowej publikacji jego autorstwa, zatytułowanej „Włam się do mózgu”, która sprzedała się w nakładzie 40 tys. egz. W rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl autor komentuje powodzenie poradnika, opowiada o kulisach self-publishingu oraz funkcjonowaniu nowo powstałej platformy księgarskiej Altenberg. „Włam się do mózgu” to zresztą druga książka Kotarskiego, który wcześniej wydał „Nic bardziej mylnego” (Znak Literanova). „Przy mojej poprzedniej książce nie miałem na przykład większego wpływu na formę, a zawsze chciałem, aby książki, które są w Polsce wydawane były piękne i by nadawały się na prezent dla kogoś innego lub dla siebie. Dlatego zdecydowaliśmy się na pełny kolor, piękny papier, twardą oprawę, mnogość grafik, wykresów i zdjęć. To nie przeszkadza w odbiorze, a nawet go ułatwia. Poza tym nie sądzę, aby z jakimkolwiek wydawnictwem w Polsce udała się akcja „1 sprzedana książka = 1 obiad dla niedożywionego dziecka”, która jest dla nas bardzo ważna. Dzięki temu możemy pozwolić sobie na podzielenie się naszym sukcesem z kimś, kto tego naprawdę potrzebuje (...) Poza tym jesteśmy, jako wydawnictwo, w pełni transparentni względem autorów i wiedzą oni ile zarabiamy. Takiej przejrzystości nie znajdziemy u konkurencji” – twierdzi Kotarski. Komercyjny sukces „Włam się do mózgu” zachęcił go do stworzenia platformy …
Wyświetlono 25% materiału - 237 słów. Całość materiału zawiera 951 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?