Piątek, 8 stycznia 2016
Legimi podsumowuje i prognozuje
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru424
Jak już informowaliśmy na łamach Biblioteki Analiz, na początku grudnia Legimi, pierwsza na świecie firma oferująca czytnik e-booków za 1 zł w połączeniu z abonamentem na dostęp do bazy ponad 12 tys. tytułów, zainaugurowała publiczną ofertę obligacji. Udana emisjaEmisja, która nastąpiła po zakończonej kilka miesięcy wcześniej, i zwieńczonej sukcesem ofercie prywatnej, miała na celu zwiększenie dynamiki rozwoju innowacyjnej usługi, a także ekspansję zagraniczną. Wartość oferty wynosiła 1,5 mln zł. Zapisy na dwuletnie obligacje Legimi serii C trwały do 15 grudnia. Oprocentowanie obligacji jest stałe (9,5 proc. w skali roku), a okres odsetkowy wynosi 3 miesiące. Całkowita wartość emisji to 1,5 mln zł(próg emisji wynosił natomiast0,75 mln zł). Zachętą dla inwestorów miała być m.in. płynność inwestycji, gwarantowana przez planowany cokwartalny wykup części obligacji w miarę napływu środków z abonamentu w projekcie e-czytnik, a także preferencje dla obligatariuszy w planowanej na 2016/2017 ofercie publicznej akcji i wprowadzeniu ich na Giełdę Papierów Własnościowych. W rezultacie przeprowadzonej emisji obligacji cyfrowa platforma pozyskała 1,2 mln zł. Jak poinformowała prowadząca ją poznańska spółka uzyskane fundusze w całości przeznaczone zostaną na rozwój oferty ?Czytnik za 1 zł?. Przy okazji uruchomienia sprzedaży obligacji zyskaliśmy możliwość poznania istotnych szczegółów dotyczących biznesowej działalności Legimi w ostatnich latach, w tym także tych dotyczących efektywności prowadzonej przez firmę sprzedaży abonamentowej, która stanowi obecnie core business firmy na polskim rynku. Szczegóły prezentuje tabela nr 2. Jak poinformowała spółka, przeniesienie znanego choćby …
Wyświetlono 25% materiału - 228 słów. Całość materiału zawiera 915 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się