Poniedziałek, 3 lipca 2006
WSiP
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru172
Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy WSiP zadecydowało, że przeznaczy na wykup własnych akcji 68-78 mln zł. Wcześniej zarząd WSiP proponował, by było to 68,3 mln zł, zaś fundusz AIG OFE optował za kwotą 89,1 mln zł. Wykup własnych akcji przedsiębiorstwa, a następnie ich umorzenie (tzw. buy-back) nastąpi w drodze ogłoszenia wezwania. Może do niego dojść nie wcześniej jednak niż 2 listopada i nie później niż 31 grudnia tego roku (dopiero od 2 listopada swoje akcje mogą sprzedawać pracownicy oficyny, którzy weszli w ich posiadanie na mocy ustawy o komercjalizacji przedsiębiorstw państwowych). Cena waloru w wezwaniu wynosić będzie 14,10 zł. WZA z 28 czerwca zgodziło się ponadto, aby w latach 2007-2009 spółka wypłacała dywidendę stanowiącą od 50 do 100 proc. zysku netto w danym roku obrotowym. Różne mogą być przyczyny dokonywania przez spółki operacji typu buy-back. Aleksandra Duliniec, profesor w SGH i kierownik Zakładu Zarządzania Finansowego w Katedrze Rynków Kapitałowych, zalicza do nich: wypłatę nadmiaru wolnej gotówki akcjonariuszom, transfer kapitału z branż mniej do bardziej rozwojowych, alternatywę dla wzrostu wypłat dywidend, reakcję na …
Wyświetlono 25% materiału - 170 słów. Całość materiału zawiera 682 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się