Poniedziałek, 6 lutego 2012
Spojrzenie z rynku książki
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru320
Pod koniec stycznia byliśmy świadkami prawdziwej medialnej wojny o ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement), w której udział brały tak naprawdę trzy strony: zwolennicy proponowanych w tym dokumencie rozwiązań z kontrolą zakresu poszanowania praw własności intelektualnej, przeciwnicy występujący przeciwko zwiększeniu kontroli nad przepływem i sposobem wykorzystywania treści dostępnych w internecie oraz rząd RP, który mówiąc delikatnie „obrywał” ze wszystkich stron. Swoje zdecydowane poparcie dla przyjęcia przez Polskę zapisów porozumienia ACTA wyraziły najważniejsze organizacje skupiające i reprezentujące interesy wydawców książek: Polska Izba Książki oraz SAiW „Polska Książka”. „ACTA zapewnia przede wszystkim silniejszą ochronę interesów majątkowych polskich twórców i wydawców poza granicami Unii Europejskiej i to jest zasadniczą mocną stroną tej Kontrowersje wokół przystąpienia Polski do ACTA przybrały niespodziewany obrót. Młodzi ludzie wyszli na ulicę, hakerzy poblokowali rządowe strony www, odpowiedzialny za cyfryzację minister Michał Boni oddał się do dyspozycji premiera, rząd zapowiada …
Wyświetlono 25% materiału - 139 słów. Całość materiału zawiera 557 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się