Wtorek, 6 czerwca 2023
AKTYWNY UDZIAŁ W MIĘDZYNARODOWYCH TARGACH KSIĄŻKI W WARSZAWIE
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 595 (11/2023)
26 maja, czyli drugiego dnia Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie, odbyły się dwa spotkania współorganizowane przez Polską Izbę Książki na temat ukraińskiego rynku książki. Pierwsze spotkanie zatytułowane było: „Zwycięstwa i porażki ukraińskiego rynku książki podczas wojny na pełną skalę 2022–2023”. Oleksandra Koval, dyrektor Ukraińskiego Instytutu Książki, rozpoczęła je od prezentacji na temat aktualnej sytuacji na ukraińskim rynku książki. Potem głos zabierali wydawcy ukraińscy, Anne Bergman, dyrektor biura Federacji Europejskich Wydawców (FEP), Sonia Draga, prezes PIK, i dr Grażyna Szarszewska, dyrektor generalna PIK. Przedstawiono w kilku punktach strategię promocji ukraińskiej literatury zarówno w kraju, jak i za granicą i plany pomocy ukraińskim wydawcom: – pomoc finansowa na zaopatrywanie ukraińskich 1200 bibliotek we współczesną literaturę ukraińską oraz w książki tłumaczone na ukraiński; – szkolenia dla wydawców, księgarzy i bibliotekarzy ukraińskich; – opracowanie certyfikatów dla księgarń; – promocja literatury ukraińskiej za granicą (np. kilka półek w księgarni z książkami ukraińskimi). Ważne jest dla uchodźców wojennych, aby w krajach, do których trafili w czasie wojny, mogli znaleźć książki ukraińskie zarówno w księgarniach, jak i bibliotekach; – finasowanie tłumaczeń literatury ukraińskiej mało znanej na świecie, także w Polsce; – Travel grants dla pisarzy ukraińskich, które umożliwią np. udział w targach zagranicznych. Drugie spotkanie nosiło tytuł: „Jak Europa może pomóc ukraińskiemu przemysłowi wydawniczemu w czasie wojny i po jej zakończeniu?”. Omówione zostały konkretne zalecenia dotyczące polityki …
Wyświetlono 25% materiału - 220 słów. Całość materiału zawiera 882 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się