Wtorek, 6 czerwca 2023
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 595 (11/2023)
Redakcja „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” po raz 15. przyznała doroczne Nagrody Magellana. Ideą konkursu jest wyróżnianie wydawców wartościowych – pod względem merytorycznym i graficznym – książek turystycznych i podróżniczych. Komisja konkursowa przyznała 10 nagród głównych. Co warte podkreślenia, wśród nagrodzonych i wyróżnionych tytułów królują zdecydowanie publikacje polskich autorów. Uroczysta gala odbyła się 26 maja podczas Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie. W kategorii „Wydarzenie Roku” uhonorowano publikację Pawła Kwiatkowskiego „Street Art Polska” (wydawnictwo Arkady). Nagrodę główną w kategorii „przewodnik kieszonkowy” otrzymał Piotr Jabłoński za „Korfu i Zakynthos. Kefalonia, Itaka, Lefkada, Paksos. Przewodnik light” (wydawnictwo ExpressMap). W kategorii „przewodnik ilustrowany” nagrodzono Izabelę Nowek za publikację „Albania, Kosowo, Macedonia Północna. Przewodnik 3 w 1” (ExpressMap). Przyznano też cztery wyróżnienia za publikacje: • „Polska. Ucieczki z miasta. Ilustrowany przewodnik weekendowy” (Bezdroża) • Beaty i Paweła Pomykalskich „Polska z pomysłem. Miasta i miasteczka” (Bezdroża) • Katarzyny Węgrzyn za publikację „Gdzie w Polsce do miasta. Przewodnik po niezwykłych i nieoczywistych miejscach w największych miastach Polski” (Znak) • Katarzyny Zaparaniuk za „Slow przewodnik. Beskid Niski” (wydawnictwo SBM). W kategorii „przewodnik dla …
Wyświetlono 25% materiału - 173 słów. Całość materiału zawiera 694 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się