Czwartek, 21 sierpnia 2014
Wyniki badania e-czytelników
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru388
Na przełomie maja i czerwca odbyło się pierwsze ogólnopolskie „Czytnikoliczenie” – akcja skierowana do e-czytelników przeprowadzona przez Virtualo we współpracy z Burda Media oraz Allegro. W badaniu wzięło udział ponad 5500 osób. Wśród osób biorących udział w badaniu większość stanowili mężczyźni – 56 proc. w porównaniu do 44 proc. kobiet. Aż 67 proc. uczestników akcji stanowiły osoby w wieku od 25 do 45 lat, 44 proc. było w przedziale wiekowym 25-35 lat, a 23 proc. od 36 do 45 lat. Jak podają organizatorzy badania, w próbie stosunkowo niedoreprezentowana pozostała grupa młodszych e-czytelników w wieku od 19 do 24 lat. Jak się okazuje łącznie uczestnicy „Czytnikoliczenia” przeczytali ponad 250 tys. książek cyfrowych. W toku badania udało się ustalić m.in., iż zaledwie 2 proc. osób rozpoczęło swoją przygodę z e-czytaniem przed 2009 rokiem, a 4 proc. od 2010 roku. Kolejne 10 proc. ankietowanych zaczęło czytać e-booki w 2011 roku, 29 proc. w 2012, a aż 39 proc. w 2013 roku. Natomiast grupa posiadaczy e-czytnika od 2014 roku stanowiła 16 proc. badanej populacji. „Z uwzględnieniem upływu czasu i wielkości próby, średnia ważona wyniosła 29,8 e-booków czytanych rocznie przez jednego e-czytelnika. Daje to wynik 2,5 książki na miesiąc. W badaniu …
Wyświetlono 25% materiału - 196 słów. Całość materiału zawiera 786 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się