Czwartek, 28 maja 2015
Propozycja od Legimi
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru408
Dlaczego przyszłość leży w bibliotekach? Tak postawione pytanie znalazło się na jednym ze slajdów prezentacji, którą na spotkaniu zatytułowanym „Ebooki w bibliotekach publicznych. Sposoby udostępniania nowości i bestsellerów w formie cyfrowej na tablety i smartfony” w ramach Warszawskich Targów Książki przeprowadziła firma Legimi. W zasadzie od początku tworzenia podstaw polskiego rynku książek elektronicznych, co i rusz ten czy inny dystrybutor zerka w stronę bibliotek. Przy czym nie mówimy tu o specjalistycznych projektach typu czytelnia Ibuk, ale o ofercie ogólnoasortymentowej skierowanej nie do studenta czy zawodowego naukowca, a tzw. normalnego czytelnika. Rynek dystrybucji cyfrowych wydań poprzez biblioteki w formie wypożyczeń funkcjonuje już powodzeniem w kilku tzw. wysoko rozwiniętych krajach, jak USA czy Niemcy. Zresztą apropos tych ostatnich, to również na WTK odbyła się jeden panel dedykowany właśnie niemieckim doświadczeniom w tym temacie. W Polsce to wciąż absolutnie raczkujący segment rynku e-książek, który na swojej drodze spotyka bariery rozwojowe związane przede wszystkim z koniecznością optymalnego dostosowania efektywnego modelu biznesowego do wymogów prawa autorskiego. Jednak w swojej prezentacji Legimi uderza też w zgoła inne tony, zaangażowanie w budowę współpracy z bibliotekami i rozwój tego specyficznego kanału dystrybucji e-publikacji wpisując m.in. w nurt walki o czytelnictwo książek. Wydaje się jednak, że chodzi tu zresztą nie tyle nawet o jego rozwój, a wręcz o przetrwanie. bowiem dla Legimi biblioteki to „ostatni bastion ochrony czytelnictwa i promocji literatury w czasach remediacji”. Obecnie projekt testowany jest w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdańsku. Perspektywa biblioteki Jak zatem wygląda propozycja Legimi dla bibliotek publicznych? Po pierwsze, tak jak w przypadku wszystkich usług ze swojego portfolio firma udostępnia …
Wyświetlono 25% materiału - 260 słów. Całość materiału zawiera 1040 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się