Poniedziałek, 7 września 2009
Przychody wyższe o 12 proc.
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru255
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne opublikowały wyniki pierwszego półrocza. W ujęciu jednostkowym przychody WSiP ze sprzedaży wyniosły 67,41 mln zł i były wyższe o 12 proc. niż w tym okresie 2008 roku. Z informacji opublikowanych przez spółkę wynika, że wzrost wygenerowała sprzedaż publikacji do nauczania początkowego oraz w gimnazjum. Wpływ miała na nie także transakcja z jednym z wydawców prasowych. Ponadto WSiP prowadziły sprzedaż książek kupowanych od spółki zależnej Book House. Dzięki temu przychody ze sprzedaży towarów wyniosły 1,26 mln zł. Po sześciu miesiącach WSiP zanotowały stratę netto w wysokości 5,18 mln zł, przy 5,25 mln zł zysku rok wcześniej. Jednostkowe wyniki pierwszego półrocza uzależnione są w głównej mierze od bieżącej sytuacji na rynku podręczników, czyli wejścia reformy programowej i związanego z tym wprowadzenia na rynek nowej oferty. Wyższe koszty ogólnego zarządu, aż o 11,46 mln zł w stosunku do 2008 roku, to efekt zwiększenia nakładów finansowych na promocję i reklamę związanych z rynkowym debiutem nowych podręczników, a także powiększenia sieci przedstawicieli handlowych czy produkcji gratisów – egzemplarzy okazowych przeznaczonych dla nauczycieli. Te ostatnie to jedno z podstawowych narzędzi promocji podręczników. – Większe wydatki to także efekt wydłużenia się okresu promocyjnego. Nauczyciele mieli czas na wybór podręczników aż do 15 czerwca. Tak naprawdę sprzedaż ruszyła dopiero pod koniec sierpnia – mówił, podczas konferencji zorganizowanej 3 września, Karol …
Wyświetlono 25% materiału - 216 słów. Całość materiału zawiera 866 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się