Czwartek, 6 lutego 2014
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru374
Matras przez lata był symbolem wszystkiego, co najgorsze na polskim rynku książki – nierzetelności, nieterminowości, nonszalancji wobec małych dostawców. Gdy kilka lat temu jeden z zagranicznych inwestorów zainteresowanych zakupem akcji Matrasa pytał mnie o opinię, poradziłem mu, że jeśli ma kupować, to niech porządnie sprawdzi, czy nie ma w szafie jakiegoś trupa i niech od razu przygotuje sobie zupełnie nowy zarząd, bo styl kierowania tą firmą bardziej przypomina budkę z kebabem niż standardy branży bądź co bądź związanej z kulturą. Od tamtego czasu zmienił się zarząd, zmienił się też wizerunek Matrasa, to już nie budka, gdzie przez pomyłkę zamiast kebabu w tłusty papier zawija się książki. Matras stał się nowoczesny, ale czy wszystkie trupy z szaf zostały usunięte? Obawiam się, że w przypadku firmy z taką historią, z tyloma zmianami własnościowymi po drodze, nawet najlepsze due dilligence z udziałem renomowanych audytorów, nie zagwarantuje nieprzewidzianych kosztów w przyszłości. Kupowanie Matrasa musi być obarczone ryzykiem, i to ryzyko pewnie jest ujęte w cenie. Mówi się, że za akcje funduszy inwestycyjnych trzeba …
Wyświetlono 25% materiału - 169 słów. Całość materiału zawiera 676 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się