Czwartek, 6 lutego 2014
Matras blisko zmian własnościowych
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru374
35-40 mln zł za pakiet większościowy, 45 mln zł za całą firmę, a może tylko 7-10 mln zł za akcje mniejszościowych udziałowców. Zakulisowa giełda trwa, a gra o Matrasa podsyca emocje branży. Z oczywistych powodów potencjalni inwestorzy nabierają wody w usta, powołując się na dobro negocjacji. Wśród potencjalnych zainteresowanych wymienia się: grupę wydawców tylko częściowo słusznie identyfikowaną z Platformą Dystrybucyjną Wydawnictw (nie wszyscy jej udziałowcy negocjują przejęcie detalicznej sieci), SIW Znak, Grupę PWN oraz fundusz Ipopema, z którym wiązana jest Firma Księgarska Olesiejuk. Grupa PWN sama zdementowała te informacje. A z zawodowej przyzwoitości do tej grupy należałoby dołączyć również Jerzego Kowalewskiego, właściciela Traffic Clubu. Choć ta ostatnia kandydatura jest przez znawców tematu traktowana najmniej poważnie. Wydaje się również, że z punktu widzenia możliwości rozwojowych nie byłaby dla Matrasa optymalna. Na przełomie stycznia i lutego w negocjacjach aktywny udział brały nadal trzy podmioty. |Przygotowując się do sprzedaży firma w 2013 roku zlikwidowała kosztochłonne magazyny w Katowicach i Bydgoszczy, otworzyła i odremontowała kilkanaście księgarń oraz istotnie poprawiła rentowność większości prowadzonych przez siebie punktów sprzedaży. Ostatnie kilkanaście miesięcy, to okres widocznego wzrostu sprzedaży, który dla coraz większej grupy wydawnictw oznacza poprawę …
Wyświetlono 25% materiału - 188 słów. Całość materiału zawiera 755 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się