Piątek, 20 marca 2020
MARKETING WIRUSOWY
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 518 (5/2020)
Społeczeństwo jest obecnie w stanie hibernacji. Na szczęście większość zdała sobie sprawę z powagi sytuacji, przyjmując zmianę trybu życia i ograniczenia, które, choć utrudniają życie, są potrzebne, żeby zabezpieczyć nas przed bardzo niebezpiecznymi i nieznanymi do tej pory skutkami pandemii koronowirusa. Czy potwierdzą się słowa psycholog Ewy Woydyłło-Osiatyńskiej, że każdy kryzys to także szansa? „Każde niebezpieczeństwo, zagrożenie, to jednocześnie nowa możliwość”. Może to właśnie szansa na zarażenie się czytaniem? Skoro już nieco z przymusu zostaliśmy przynajmniej na dwa tygodnie w domu, to znajdziemy czas, aby poczytać dla przyjemności, dla uspokojenia, dla rozwoju emocjonalnego? „Wiele osób postanowiło zrobić zapasy książek na ten wolny od zajęć czas. Największym zainteresowaniem cieszą się lektury szkolne, ale również beletrystyka” – informuje Ewa Stańczyk, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie. Wydawnictwa i organizacje promujące czytanie szybko podchwyciły temat. 12 marca media społecznościowe obiegły nakładki na zdjęcia profilowe nakłaniające do zostania w domu i czytania książek czy też grania w gry planszowe. Coraz szersze kręgi zatacza zainicjowana przez Fundację Powszechnego Czytania akcja #terazczasnaczytanie. Jej celem jest zachęta do czytania dzieciom lub z dziećmi. „Dzieci, nawet najmłodsze, doskonale wyczuwają nasze emocje. Obecne przekazy medialne oraz fakt odwołania zająć w przedszkolu i szkołach, brak kontaktu z rówieśnikami, wszystko to podminowuje w dzieciach poczucie bezpieczeństwa. Wspaniałym sposobem na odwrócenie tej tendencji będzie wspólne czytanie i rozmowa. Skorzystajmy mądrze z tego wspólnego czasu w domu, którego oczywiście nie planowaliśmy, ale który można przekuć na sukces. Gorąco zachęcam, by znaleźć czas na wspólne czytanie i rozmowę z dziećmi, z korzyścią dla dziecka i nas samych” – podkreśla prof. Piotr Albrecht, członek zarządu Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego. Maria …
Wyświetlono 25% materiału - 252 słów. Całość materiału zawiera 1011 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się