Czwartek, 7 stycznia 2016
Liderzy świątecznych zakupów
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru422
Według najnowszego badania firmy Deloitte "Zakupy Świąteczne 2015" statystyczna polska rodzina zamierza w tym roku wydać średnio 1282,00 zł (302 euro wobec średnich europejskich wydatków na poziomie 513 euro), czyli o ok. 11 proc. więcej niż w 2014 roku. Analiza polskich klientów to część europejskiego projektu badawczego realizowanego także wśród konsumentów z krajów takich jak: Wielka Brytania, Francja, Portugalia, Hiszpania, Włochy, Grecja, Niemcy, Belgia, Holandia, Dania, Rosja, Słowenia. Jednocześnie niższy budżet na świąteczne zakupy deklarują kobiety - 1184,00 zł, wobec kwoty w wysokości 1383,00 zł deklarowanej przez mężczyzn. Natomiast analiza konsumentów pod względem ich wieku wskazuje, że najwięcej na zbliżające się święta zamierzają wydać osoby w wieku 35-44 lata (1523,00 zł), a najmniej - młodzi ludzie w wieku 18-24 lata (968,00 zł). W tym roku Polacy na prezenty przeznaczą ok. 44 proc. swojego bożonarodzeniowego budżetu i prawie tyle samo na jedzenie. Na spotkania towarzyskie planują natomiast wydać 12 proc. środków. "Podobnie jak w ubiegłym roku, mieszkańcy Wielkiej Brytanii, Niemiec oraz Danii pozytywnie oceniają obecną sytuację gospodarczą w swoich krajach. Do tego grona dołączyli również Holendrzy i Słoweńcy. Optymizm Polaków dotyczący sytuacji gospodarczej jest bardziej zauważalny niż rok wcześniej, za to tendencję zniżkową można zaobserwować w Grecji, Rosji i RPA, gdzie nastroje konsumentów pogorszyły się" - czytamy w raporcie Deloitte. Otóż blisko …
Wyświetlono 25% materiału - 211 słów. Całość materiału zawiera 844 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się