Czwartek, 24 października 2019
BEZ ZMIAN DLA CZYTELNIKA
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 508 (19/2019)
Jak już wiadomo, 1 listopada zmienia się wreszcie stawka podatku VAT m.in. na wersje elektroniczne książek i e-prasę. O nieuzasadnionej dyskryminacji podatkowej mówiło się od dawna. Zmiana przepisów przechodziła wyboistą drogę. Projekt został przedstawiony przez Komisję Europejską w grudniu 2016 roku. Procedura legislacyjna trwała blisko dwa lata. W listopadzie 2018 roku ministrowie finansów państw Unii Europejskiej zatwierdzili przepisy, które umożliwiają objęcie elektronicznych wydań e-książek i e-gazet obniżoną stawką podatku VAT, taką jak w przypadku wydań papierowych. W marcu 2019 roku projekt wpłynął do Sejmu. Niestety uchwalenie ustawy zostało zablokowane przez… kwestię stawki VAT na soki i nektary. W końcu, po poprawkach Senatu, ustawa została przyjęta i podpisana przez prezydenta. Nowe stawki będą następujące: e-booki i audiobooki – 5 proc., e-prasa, zarówno ta do czytania, jak i do słuchania – 8 proc. To duży prezent ustawodawcy dla… wydawców. Z naszych informacji wynika bowiem, że zmniejszenie stawki z 23 proc. na 5 proc. nie oznacza tańszych o 18 proc. e-booków, ale wyższy przychód wydawcy, który chętnie skonsumuje wyższą marżę. Korzyści spłyną również na kolejnych przedsiębiorców …
Wyświetlono 25% materiału - 162 słów. Całość materiału zawiera 650 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się